Këshili Bashkiak tallet me shkodranët, reagon këshilltarja: E pafalshme

Keshilli bashkiak i Shkodres vijon te tallet me qytetaret shkodranë, ata që e votuan dhe ata qe nuk ja dhane voten ketyre te zgjedhurve. Per te dyten here brenda 1 jave ka deshtuar mbajtja e mbledhjes se parashikuar per muajin Maj, pasi nuk u arrit kuorumi i duhur per mbajtjen e mbledhjes.

Kapriçot e keshilltareve nuk mund te mbajne ne kete forme peng ceshtje te rendesishme per qytetin dhe aq me shume per vendime qe lidhen me jeten e komunitetit. Kjo eshte nje papergjegjshmeri e madhe e te zgjedhurve te majte qe e deshmojne sa here ju jepet rasti. Sjelljen absurde te kolegeve te saj e ve ne pah edhe keshilltarja Age Martini e cila ironizon:

Nqs do të mbahet mend për diça ky Këshill Bashkiak, me patjetër ka me kënë për mbledhjet që s’ka zhvillu!

E pafalshme moralisht e politikisht, por, kjo âsht fara që mbillet, e me u korrë mandej në fushata!

Testin e radhes e kane brenda 1 jave serish te majtit qe paradoksalisht nuk po arrijne te deshmojne as minimumin e pergjegjesie dhe me to Edi Rama me pas do te kerkoje votat per zgjedhjet e ardhshme, duke i genjyer votuesit me fjale te bukura qe i merr shpejt era.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej