Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin: Emri i Metës nuk është asgjë, do dalin spiunët e Rusisë dhe Serbisë

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka reaguar në lidhje me Autoritetin e Dosjeve, ku aludohet emri i Ilir Metës si ish-sigurims.

Spahiu paralajmëron se kjo nuk është asgjë në lidhje me spiunët e Rusisë dhe Serbisë që do të dalin nga Shërbimet Sekrete të vendeve antare të NATOS.

Ai shkruan se këto dosje do dalin në 2025, një muaj para zgjedhjeve.

E plotë nga Kreshnik Spahiu:

– Socialistët duhet ti kërkojnë falje popullit shqiptar që votuan 22 herë një spiun. Faji është i juaji, jo i spiunit.

– Një muaj para zgjedhjeve do të publikohen dosjet e disa spiunëve të Rusisë dhe Serbisë.

Por ketë rradhë jo nga Auroritetet Shqiptare por Shërbimet Sekrete të vendeve antare të NATOS.

Dosja e spiunit të vogël Ilir M*** është thërime krahasuar me ato çfar do të publikojnë Shërbimet Inteligjente. Kjo thjesht pengon ligjërisht mos jetë më deputet.

– Duroni deri 2025. Ata i nxjerrin 1 ditë para zgjedhjeve,

Jo 1 ditë pas bie nga pushteti. Ruajeni këtë mesazh.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej