Kritikët e Berishës me grup parlamentar më vete? Alibeaj mbledh në takim deputetët, diskutohet për fatin e tyre politik

Enkelejd Alibeaj ka mbledhur në një takim deputetët që janë pozicionuar kundër ish-kryeministrit Sali Berisha. Mësohet se ata janë mbledhur në një prej bareve të kryeqytetit dhe po diskutojnë mbi të ardhmen e tyre politike.

Bëhet fjalë për rreth 20 deputetë që janë pozicionuar hapur kundër Berishës dhe mësohet se ata po diskutojnë se çfarë hapash do të hedhin tani.

Berisha ka nisur sulmet ndaj shumë prej tyre, sidomos ndaj Alibeajt dhe ndaj Gazment Bardhit. Shumë të tjerë janë rreshtuar në krahun e foltores, ndërsa kemi dhe një grup i cili është asnjëanës. Pra PD është ndarë në tre fraksione, ndërsa ka zëra se kritikët e Berishës mund të dalin me grup parlamentar më vete. Mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi që do merret sot prej tyre.

Disa nga deputetet e pranishëm

Enkelejd Alibeaj

Kreshnik Çollaku

Gazment Bardhi

Dhurata Çupi

Helidon Bushati

Andia Ulliri

Ervin Salianji

Bledjon Nallbati

Arbi Agalliu

Lefter Geshtenja

Flamur Hoxha

Eralda Bano

Merita Bakiu

Zheni Gjergji

Dashnor Sula

Grida Duma

Orjola Pampuri

 

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej