“Kush i mban eskortat?” Flet Gazetari: Është vatër! Goca 18 vjeçe, makina tipi i fundit

Gazetari Ismet Drishti ishte i ftuar në “Now me Erla Mëhillin”për të folur rreth video-skandalit të Safet Gjicit. Ai tha se në këtë rast kemi të bëjmë me një akt të pastër korruptiv.

Por ai ka shtuar se Shqipëria, administratat e saj, janë bërë vatër për këto punë, pasi gjithnjë e më shumë vajza të reja 18-20 vjeçe qarkullojnë me makina të tipit të fundit.

Ai tha se këto “ekskorta” nuk mund t’i mbajë asnjëherë një biznesmen i ndershëm, pasi biznesit të tepërt nuk i teprojnë aq para. Ndërsa të rejat e ditëve tona qarkullojnë me automjete që prekin shuma marramendëse.

“Në administratat tona kanë ndodhur shumë gjëra. Këtu kemi të bëjmë me një aferë korruptive, kur shpërblimi merret në forma të ndryshme. Mjafton të hapim sytë dhe të shohim, goca të reja 18-20 vjeç qarkullojnë me makina tip i fundit, me makina që po ti pyesësh për prejardhjen nuk dihet në botë se nga e kanë.

Po kush i mban? I mban një person që i ka mundësitë ekonomike për t’i mbajtur. Një njeri që punon me punë të ndershme nuk ka shanse në botë të mbajë një eskortë. Shqipëria është bërë vatër e kësaj pune”,-tha Ismet Drishti për Euronews Albania.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej