Kuvendi i 2 shtatorit/ Publikohet lista e re e anëtarëve të Këshillit Kombëtar të PD-së

Kuvendi Kombëtar i PD-së ka miratuar listën e re të anëtarëve të Këshillit Kombëtar.

Në Kuvendit të 2 shtatorit, Partia Demokratike ka miratuar një listë re të përbërë nga 328 anëtarë.

Anëtarët e Këshillit do të jenë dy anëtarë Kryesie në detyrë, 30 deputetë dhe 68 Anëtarë të kolegjit të kryetarëve në detyrë dhe vetë kryedemokrati Lulzim Basha.

Sakaq, në bazë të ndryshimeve të statutit janë larguar nga Këshilli ish-presidentët dhe ish-kryetarja e Kuvendit.

Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratikë i datës 2 shtator miratoi ndryshimet në statut, ku vetë kryetari i partisë në kushte opozitarizmi është dhe kreu i Grupit Parlamentar.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej