Lajm i fundit/ Aksident me vdekje

Një aksident ka ndodhur sot në qytetin e Lushnje, ku drejtuesi i një motorri ka humbur drejtimin e mjetit e ka përplasur një këmbësor.

Për pasojë ka humbur jetën këmbësori i moshës 49 vjeç, ndërsa drejtuesi i mjetit ka përfunduar në spital ku po merr ndihmën mjekësore.

Policia bën me dije se u referuan materialet në Prokurori për drejtuesin e mjetit, shtetasin me inicialet L. D.

Njoftimi:

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor të DVP Fier referuan materialet në Prokurori pasi ditën e sotme, në vendin e quajtur “Rotondo e Plugut”, Lushnjë, shtetasi L. D., 37 vjeç, banues në Lushnjë, duke drejtuar motomjetin, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e motomjetit dhe ka përplasur një këmbësor, shtetasin G. D., 49 vjeç, i cili ka ndërruar jetë.

Shtetasi L. D. ndodhet në spitalin e Traumës Tiranë, në kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej