Lajm i trishtë/ Gjendet i vdekur aktori i njohur (Emri+Foto)

Aktori Jefferson Machado, i cili u zhduk gati katër muaj më parë, është gjetur i vdekur dhe i varrosur në një kuti druri nën tokë.

44-vjeçari ishte një aktor i telenovelave që luajti në shfaqjen braziliane “Reis” dhe gjithashtu punoi në produksion dhe skenografi.

Ai u pa për herë të fundit më 27 janar dhe zyrtarisht që nga ajo kohë u shpall i zhdukur.