“Mallkuar qofshin ato plumbat…”, nëna iu vra nga breshëria e kallashnikovit në lokalin në Tiranë, djali me mesazh prekës

Një ngjarje e rëndë tronditi mbremjn e djeshme Tiranën, ku në një lokal në Don Bosko u qëllua me breshëri plumbash, e ku humbi jetën një grua dhe u plagosën 5 të tjerë.

Ngjarja ndodhi në lokaline Fatjon Muratit, një person me precedent kriminal. Nga ngjarja humbi jetën Mimoza Paja 60 vjeç, e cila punonte si banakiere në këtë lokal.

Në lidhje me këtë ngjajre të tmerrshme ka reaguar edhe djali i 60-vjeçares. Ai ka postuar një foto me nënë  etij, teksa shkruan “mallkuar qofshin ato plumat që i zbrazen në trupin tënd qofsh e xhenetit mam”.

Po ashtu nga kjo ngjarje mbetën të plagosur Shehat Murati 50 vjeç, i cili është edhe xhaxhai i Fatjon Muratit, Astrit Merja 42 vjeç, Emanuel Sala 47 vjeç, Ermir Bejuku 45 vjeç, Genc Shohalli  55 vjeç, të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Dyshohet se shënjestër e këtij atentati ka qenë pikërisht Shehat Murati, xhaxhi i Fatjonit. Kujtojmë që ngjarja ka nodhur rreth orës 21:05, në rrugën “Ananstas Shundi”, në lokalin në pronësi të Fatjon Muratit, ku persona të paidentifikuar qëlluan me breshëri kallashnikovi drejt lokalit.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej