Me 75 vota pro, miratohet akti normativ për kompensimin e çmimeve për materiale ndërtimi

Pas shumë orë debatesh, Kuvendi ka miratuar aktin normativ për kompensimin e biznesve që ndërtojnë vepra publike.

Përmes këtij akti Normatik i hapet rruga kompensimit nga shteti të 300 kompanive të ndërtimit që kanë projekte publike.

Zv kryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj, bëri me dije se ishin 109 deputetë të cilët morën pjesë në votim, prej të cilëve 75 votuan pro, 33 kundër dhe një abstenim.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej