Me femra misterioze e çanta me para / Agron Neza i ‘FBI’ i mori 10 milionë euro një oligarku për ta shpëtuar nga lista e zezë, si arriti deri tek Rama, zbulohet baza e kodoshit të kundërzbulimit në Tiranë, lidhje me Avni Ponarin e Gjiknurin

Kur gjithë mediat në Shqipëri ziejnë për skandalin e FBI-së amerikane që mban emrin “Charles McGonigal”, një gazetar i njohur kosovar deklaroi dy ditë më parë se në të vërtetë, mashtruesi “kodosh” i këtij skandali është shqiptari Agron Nezaj.

Gazetari pohoi se Agron Neza i hapeshin dyert në aeroport të Shqipërisë dhe të Kosovës, pasi paraqiste dokumente sikur ishte i FBI-së.

Gazetari tha se, bashkë me një Kosovar tjetër që hiqej si i CIA-s, Nezaj ka mashtruar shumë politikanë dhe biznesmenë të famshëm në Kosovë dhe Shqipëri duke iu marrë miliona euro.

Fytyra e Agron Nezajt doli në të gjitha portalet e Shqipërisë. Biznesmenët, politikanët, gazetarët, diplomatët po kujtohen për takimet me të…

Burime të Prapaskena tregojnë se “kundërzbuluesi” Agron Nezaj ka mashtruar me kartën “FBI” vetë FBI-në, duke bërë pasuri në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Bosnje. I fundit ishte kryeministri Rama.

Aktiv në Shqipëri me një “bazë” te lagjia “Ali Demi”, Nezaj është parë në ambjente luksoze me makina të shtrenjta, shoqëruar me femra seksi “enigmtike”.

Prapaskena mëson se disa vajza shfaqeshin shpesh në Tiranë me Agronin.

Me një sjellje perfekte eskorte të nivelit të lartë, vajzat janë prezantuar edhe si amerikane në Tiranë.

Vajzat janë parë në takime me njerëz të rëndësishëm në Tiranë, vendas dhe të huaj.

Ato janë lakuar për lidhje me agjentë, poliagjentë dhe kundërzbulues, si dhe për lidhje sekondare me politikanë dhe biznesmenë.

Agron Nezaj i “shëtiti” vajzat që në fakt ishin shqiptare.

Kodoshi Neza ka përdorur vajzat si dhe kartën e rreme si agjent i FBI për të depërtuar në qarqet e larta të Politikës dhe biznesit.

Agron Nezaj është “shoqëruar” edhe me femra nga Shqipëria, njëra prej tyre V.K. është person që punon për një parti kryesore në Shqipëri.

Politikanë si Rama apo Gjiknuri, biznesmenë si Avni Ponari apo Ajdin Sejdia, prokurorë e njerëz të sistemit të drejtësisë në Shqipëri kanë njohur nga afër “amerikanin” nga Njuxhersi, Agron Nezaj.

Disa janë mashtruar, disa kanë bashkëpunuar, shumë sipas gazetarit Zeka, janë mashtruar duke paguar miliona euro nga frika e “Amerikës” që ofronte shqiptari me origjinë nga Tropoja, Agron Nezaj.

Prapaskena mëson se Neza ka mashtruar edhe Tom Doshin, duke i premtuar se do të fuste në burg Ilir Metën, kur Doshi thuri intrigën e planit të Ilir Metës.

Agron Neza ka përdorur ‘frikën nga Amerika’, duke u zhvatur miliona euro biznesmenëve dhe oligarkëve, me pretimin se do t’i shpëtonte nga vendimi i përfshirjes në listën e zezë.

Sipas burimeve, vetëm një oligarku, Neza i ka marrë 10 milionë euro në këmbim të ndërhyrjes së tij si ‘agjent i FBI’ për ta shpëtuar nga përfshirja në listën e zezë.

Nuk dihet nëse në këtë rast kishte një dosje, ishte sajuar nga vetë Neza apo kodoshi thjeshtë e ka trembur oligarkun. Vijon…

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej