“Më jep lekët, se ta bëra punën”, si ndodhi sherri në Skrapar, 43-vjeçarin e plagosin me armë

Një ngjarje  e paprecedentë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Skrapar. I plagosur me armë zjarri ka mbetur Valter Braho, 43-vjeç.

Burime për ABC mësojnë se Braho është qëlluar me armë zjarri nga Andrea e Daniel Ajasllari në fshatin Greve të Skraparit. 43-vjeçari mësohet se ka kryer disa punime në banesën e Andrea e Daniel Ajasllari, më pas ka kërkuar lekët për punën  e kryer. Në këtë moment mes tre personave ka nisur një debat që ka përfunduar me përdorimin e armës së zjarrit.

Valter Braho është transportuar në spitalin e Beratit nga familjarët e tij, ndërsa para policisë ka mashtruar duke thënë se është plagosur vetë, me thikë.

Pas hetimeve, policia mësoi se ngjarja nuk ishte siç e tregonte i plagosuri pasi ai ishte qëlluar me armë zjarri. Kështu 43-vjeçari i plagosur është arrestuar nën akuzën për mos kallëzim krimi. Ndërkohë sipas policisë në kërkim është shpallur edhe Andrea Ajasllari i cili dyshohet si autori që ka qëlluar ndaj 43-vjeçarit me armë.

Njoftimi i policisë:

Deklaroi se ishte vetëdëmtuar me mjet të mprehtë, arrestohet në flagrancë, për veprën penale “Moskallëzim krimi”, 43-vjeçari që u paraqit në spitalin e Beratit, ditën e djeshme.

Shpallet në kërkim 47-vjeçari që dyshohet se e plagosi aksidentalisht me armë zjarri.

Nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Skrapar u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit V. B., 43 vjeç, banues në Skrapar, sepse ditën e djeshme është paraqitur me dëmtime në trup, në Spitalin Rajonal Berat dhe gjatë deklaratës përpara oficerit të Policisë Gjyqësore, ka pretenduar se ishte vetëdëmtuar aksidentalisht duke punuar në oborrin e shtetasit A. A.

Nga veprimet hetimore të punonjësve të Policisë, këqyrja e vendit të ngjarjes dhe këqyrja e të dëmtuarit.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej