Media në zi! Vuante nga një sëmundje e rëndë, vdes në moshën 66-vjeçare prezantuesi legjendar

Ish-prezantuesi i BBC Breakfast, Bill Turnbull, ka vdekur në moshën 66-vjeçare pas një beteje me kancerin.

Prezantuesi u diagnostikua me kancer në prostatë në vitin 2018,  duke e detyruar atë të largohej përkohësisht nga emisioni i radios Classic FM.

Në një deklaratë nga familja e tij thuhej: Pas një lufte sfiduese dhe të përkushtuar kundër kancerit të prostatës, Bill ndërroi jetë paqësisht në shtëpinë e tij në Suffolk i rrethuar nga familja e tij të mërkurën, 31 gusht.

“Bill u diagnostikua në vitin 2018 dhe ka pasur kujdes të jashtëzakonshëm mjekësor nga Spitalet Royal Marsden dhe Ipsëich, St Elizabeth Hospice dhe mjeku i tij i përgjithshëm.”

“Ai do të mbahet mend nga shumë njerëz si një transmetues i jashtëzakonshëm që solli ngrohtësi dhe humor në shtëpitë e njerëzve në BBC Breakfast dhe Classic FM.

“Bill ishte gjithashtu një bashkëshort dhe baba i mrekullueshëm për tre fëmijët e tij, familjes dhe miqve të tij do t’i mungojë se si ai i bënte gjithmonë të qeshin.”
Media në zi! Vuante nga një sëmundje e rëndë, vdes

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej