“Migena kujdesej për prindërit e bashkëshortit, vajza 2 vjeçe ishte dëshmitare”, flasin fqinjët e gruas së vrarë në Shkozë

Fqinjët kanë folur për 43-vjeçarin Roland Sinani që vrau kunatën e tij, Migenën teksa kjo po flinte në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Ata kanë deklaruar se familja Sinani jetonte në kushte të vështira ekonomike, ndërsa Migena ishte ajo që kujdesej për dy prindërit e sëmurë të bashkëshortit të saj dhe për dy fëmijët e vegjël.

Vajza e saj 2-vjeçare ka qenë prezente në momentin që xhaxhai i ka vrarë të ëmën në dhomën e gjumit, ndërsa djali 4-vjeçar nuk ndodhej në banesë.

“Rolandi dhe familja e vëllait jetonin në një banesë në Shkoze në kushte të vështira ekonomike. Në familje punonte vetëm vëllai i Rolandit, Erjoni si taksist turni i 3 dhe Rolandi ne një servis gomash. Nusja dhe Erjoni kujdeseshin për 2 fëmijët e mitur por edhe për 2 prindërit e sëmurë.

Rolandi kishte muaj që trajtohej me depresion. Nuk kanë pasur konflikte në familje, kanë shkuar shumë mirë. Nusja flinte në krevat me vajzën 2 vjeç e cila ka qene dëshmitare në ngjarje. Ndërsa djalin 4 vjeç e kishte çuar tek familja e prindërve të nuses”- kanë treguar fqinjët.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej