Ngec euro, dollari këmbehet me më pak se 100 lekë/ Çfarë ndodh sot me kursin e këmbimit valutor

Prej disa ditësh tashmë është vënë re një rënie e ndjeshme e euros, e cila gjatë ditës së sotme, ka stopuar në shifrën e 106.1, ndërkohë që zbritje ka pësuar dhe paundi britanik.

Kursi për ditën e sotme:

Monedha e eurozonës shitet sot me 106.1 lekë.

Dollari amerikan këmbehet me 98.7 lekë.

Paundi britanik kap sot vlerën e 123.3 lekëve.

Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 74.5 lekë.

Franga zvicerane kap vlerën e 109 lekëve.

Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.7 lekë.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej