Nik Gjeloshaj u rikonfirmua kryetar i Tuzit, ja rezultatet paraprake të zgjedhjeve

Nik Gjeloshaj dhe “Forumi Shqiptar” regjistruan një fitore absolute në komunën e Tuzit në Malin e Zi. Gjeloshaj dhe koalicioni i tij morën në total 18 mandate, ndërsa pas tyre vjen koalicioni DPS, me 12 mandate.

Mbrëmjen e djeshme në Tuz, shqiptarët kanë shpërthyer në festë me ngjyrat “kuqezi”

Rezultatet:

1.Alleksa Beçiq – Shtjefen Camaj – Demokratët – Së bashku je4mi më të fortë” – 414 vota – 1 mandat

2.“Koalicioni DPS, UDSH, PB, SD – Rrugës së drejtë” – 2753 vota – 12 mandate

3.SNP–  Ndershmërisht për Tuzin – Zhelko Miliq” – 159 vota- 0 mandate

4.Koalicioni shqiptar – Bashkë (PD – Forca)” – 179 vota – 0 mandate

5.Forumi shqiptar – Bashkim e Zhvillim (ASH, LDSH, UNSH, LDMZ)” – 4214r vota – 18 mandate

6PDP – Për gjeneratat e ardhshme” – 131 vota – 0 mandate 7.SDP – Lëvizja për Tuz – Me gjithë zemër për Tuz” – 333 vota – 1 mandat.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej