Noteri reagon pas intervistës për Luizin: S’e kuptova pse fjala ime ishte reduktuar, kam dashur të nxjerr në pah vlerat e tij

Nënkryetari i Dhomës Kombëtare të Noterëve, Fatmir Laçej, ka reaguar pas intervistës së dhënë për ” Big Brother Vip Fan Club”.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Laçej thotë se deklarata e tij është nxjerrë jashtë kontekstit dhe se intervista është shkurtuar duke deformuar kështu fjalën e tij.

Ai thekson se në këtë intervistë ka dashur të nxjerrë vlerat e banorit të Big Brtoher Vip, Luiz Ejllit dhe të sqarojë marrëdhëniet e tij me ushtrimin e profesionit të noterit.

“Të dashur fansa të Luizit,

E ndiej të domosdoshme të bëj një sqarim. Qëllimi im në intervistën e dhënë ka qenë pozitiv, të nxjerr në pah vlerat e Luizit dhe të sqaroj marrëdhëniet e tij me ushtrimin e profesionit të noterit.

“Në intervistën time, kam theksuar se në momentin e ndarjes së licencave në Ministrinë e Drejtësisë, kam dhënë disa porosi për të gjithë të licencuarit. Të gjithë i pritën mirë, por ishte Luizi që më ndaloi dhe më përgëzoi e falenderoi për këshillat e dhëna dhe në sytë e këtij djaloshi, unë pashë entuziazmin, pasionin e përgjegjësinë për detyrën e re që po merrte.

Po ashtu, kam theksuar se gjatë ushtrimit të detyrës, Luizi si noter nuk ka pasur aspak probleme. Kam sqaruar se Luizit i është hequr licenca nga Ministria e Drejtësisë vetëm për faktin se për një periudhë të përsëritur 60 ditore, nuk e ka mbajtur zyrën hapur, gjë që është në kundërshtim me nenin 63 të ligjit “Për Noterinë”.

Po ashtu kam theksuar se në komunitetin tonë, ne kemi shquar Luizin si një djalë simpatik, që ndjellte gëzim në çdo mjedis tonin. Intervista ime ishte e gjatë, me pyetje-përgjigje dhe nuk e kuptova përse ishte reduktuar në 2-3 fjali dhe për të tepër, në vazhdim të qëndrimit të intervistës së dhënë nga i intervistuari i mëparshëm.

Është e drejtë e redaksisë të televizionit të reduktojë intervistën, ashtu siç është e drejta ime të paraqes atë ashtu siç e kam dhënë” shkruan ai.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej