“Ogerta Manastirliu në krye të Arsimit, thirrja e Ramës që të rinjtë të largohen nga vendi”

Nga Ina Zhupa

Ogerta Manastirliu në krye të arsimit, është thirrja e Ramës për të rinjtë për tu larguar nga vendi!

Ogerta që shkatërroi shëndetësinë, i jepet të drejtoj fatet e fëmijëve dhe të rinjve shqiptar. Vendimarrja e fundit që siglonte si ministre për propozime në kuvend ishte legalizimi i kanabisit. A e mendonte si nevojë për rininë shqiptare? Ogerta që në krye të shëndetsisë arriti:

Të abuzonin me paratë e shtëpive të fëmijëve

– Të mungonin ilacet për fëmijët në pediatri

– Të mos kryenin ekzaminimet e duhura pacietët

– Të mos funksiononin pajisjet

– Të mos kryheshin analizat e duhura për pacientët

– Të pushonte mjek të kualifikuar edhe të vendoste që i duheshin studentët që të kishte mjek me detyrim

– Të shkatërroi ambulancat, duke i kthyer mjekët në kodist të sistemeve kompjuterike

– Të keqmenaxhonte emergjencën covid

– Të zhdukte fondet me tendera sekret

– Të manipulonte shifrat e jetëve të humbura

Vetëm ky “ndryshim” mjafton për të kuptuar sec të mirë për qeverisjen sjellin këto vendime krej personale të Ramës.
Pritet vallë dhënia me koncension e shkollave publike?!

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej