PD sulmon Berishën, Alibeaj: Të refuzojmë 3 dinozaurët, fosile të politikës

Kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, ka zhvilluar sot një takim me demokratët e njësisë nr.9 në Tiranë.

Gjatë fjalës së tij Alibeaj u kërkoi qytetarëve që të distancohen plotësisht pa asnjë lëshim nga e shkuara korruptive.

Ai theksoi se ka një kohë për të ardhur në politikë, për të arritur lavdinë por edhe për të ikur, mirëpo vetëm në Shqipëri kjo gjë nuk funksionon.

“Dhe duke i refuzuar të tre, të tre dinozaurët e politikës, fosilet politike të Shqipërisë 32-vjeçare: Edi Rama ka nga ’98 që është në pushtet, Sali Berisha, dy herë president dhe dy herë kryeministër dhe një herë non grata, dhe Ilir Meta, miku dhe shoku dhe armiku, sipas rastit, me njërin apo me tjetrin. Duket sikur jemi një popull jo inteligjent për të kuptuar sesi duhet të funksionojë demokracia. Ka një kohë për të ardhur në politikë, për të arritur lavdinë, por edhe për të ikur. Vetëm në Shqipëri, vetëm për këta tre vetë, kjo ligjësi që është kudo në botë nuk funksionoka”, tha Alibeaj.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej