Përmbytet Lezha dhe Shëngjini

Qarku i Lezhës u përfshi nga stuhi me reshje të dendura shiu paraditen e kësaj të mërkurë, të cilat sollën probleme.

Në Shëngjin ujerat e zeza dolën në sipërfaqe, duke mbuluar një pjesë të akseve rrugore.

Ndërkohë moti i keq me stuhi dhe reshje shiu zbrazi, plazhet në zonën turistike të Shëngjinit.

Përmbytjet u regjistruan edhe në qytetin e Lezhës.

Lideri demokrat, Sali Berisha postoi një video nga përmbytjet në qytet, me mbishkrimin: “Kur të përmbysin dhe shirat e verës!”

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej