Përplasja me Ramën për resortin e Hysenbelliut, pse u shkarkua kreu i IKMT

Në ditën e dytë të rikthimit në krye të Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit, Dallëndyshe Bici ka bërë ekzaktësisht atë që kërkonte Edi Rama nga paraardhësi i saj, Ajet Zyberaj. Ka çuar fadromat në resortin e Irfan Hysenbelliut për të shembur disa mure rrethuese dhe një pishinë. IKMT pretendon se ndërhyrja është pa leje, ndërsa subjekti thotë të kundërtën.

Shkarkimi i Ajet Zyberajt nga IKMT është bërë pikërisht për shkak të përplasjes me Edi Ramës për ndërhyrjen në resortin e Irfan Hysenbelliut. Dallëndyshe Bici njihet si një “kamikaze” e Edi Ramës prandaj u rikthye në këtë institucion si e vetmja që mund të bëjë ato që i kërkon kryeministri, në shumë raste dhe duke shkelur në mënyrë flagrante ligjin.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej