Plagosja e trefishtë në Tiranë, vetëdorëzohet në polici autori

Është vetëdorëzuar në polici autori i plagosjes së trefishtë mbrëmjen e djeshme në një lokal të Laprakës.

40-vjeçari Altin Mergjushi ishte në kërkim nga policia prej mbrëmjes së djeshme pasi qëlloi me thikë shtetasin italian Massimo Sorvillo, bashkëshorten e tij Roxhersa Rrapollari dhe babain e saj Viktor Rrapollari.

Ky i fundit ndodhet në gjendje kritike në Spitaline Traumës, pasi thika i ka preku zemrën.

Sakaq, dyshohet se shkak i plagosjes është bërë shkarkimi nga puna, pasi Mergjyshi punonte në kompaninë e shtetasit italian. Sipas dëshmitarëve, pak çaste përpara ngjarjes, ata kanë patur një debat të fortë verbal.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej