Prej disa ditësh në spital, zbulohet sëmundja nga e cila vuan Fatos Nano

Zbulohet sëmundja nga e cila vuan ish-kryeministri Fatos Nano. Ky i fundit prej disa ditësh ndodhet në intubim në një spital privat në kryeqytet.

Mësohet se ai vuan nga insuficienca respiratore, pra ka probleme me sistemin e frymëmarrjes.

Insuficienca respiratore akute është paaftësia e mushkërisë, për të kryer shkëmbimin adekuat të oksigjenit dhe të dioksidit të karbonit.

Për këtë arsye Nano është në intubim, por gjendja shihet si stabël dhe mjekët presin që të dalë nga intubimi shumë shpejt.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej