Pritet pjesëmarrje e ulët e protestuesve nga Shkodra

Partia demokratike e Shkodres rezulton me perfaqesimin me te dobet ne protesten e sotme perpara kryeministrise. 1 mije protestues i jane bashkuar nga Shkodra thirrjes se Sali Berishes per te zbarkuar ne shesh. Shifer kjo e pranuar zyrtarisht dhe e deklaruar nga kryetari i deges se PD Shkoder Gjenarin Kapcari.

Ai nje dite me pare madje deklaronte se do te ishin pjesmarres 1200 por shifra u ul serish te enjten. Pamjet qe shfaqeshin perpara mediave nuk kishin nevoje per shume komente pasi u pa qe ishin fare pak qytetare. Vapa, festa e Bajramit, apo braktisja ndaj Sali Berishes … nuk dihet se kush eshte shkaku real i kesaj pjesmarrje. Mund te jete edhe frika e ndonje arrestimi te mundshem, por edhe keqorganizimi i deges lokale, megjithate fakt eshte qe Shkodra kete here u perfaqesua ngjashem me bashkite e majta ne jug, ku PD eshte minorance.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej