Protesta më 11 shkurt/ Meta: Kur flisja unë për komplot kundër demokracisë nuk besonit

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, në një prononcim për mediat foli për protestën e 11 shkurtit.

Meta u shpreh se më 11 shkurt shqiptarët do e tregojnë se jemi populli më evropian.

“Të jesh në opozitë është një mision sidomos në këto kushte. Komploti kundër demokracisë është më afër se kurrë. Kur flisja unë, nuk besonit. Korrupsionin e kanë të shkruar në ballë. Janë si ai që merrte lekët me qese në parking. Ndaj, të gjithë atje. Jemi populli më evropian dhe do e tregojmë më 11 shkurt”, tha Meta.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej