Pse portali mafioz “Pamfleti” mezi pret ta hidhni në gjyq?

Shkëlqesia Juaj, Taulant, kemi dëgjuar se prova nuk kemi që portali “pro amerikan” nga i cili vetëm Bill Clinton nuk ka dhënë informacione vendos gjoba në mënyrë mafioze. Mbase bën kollare në formën e grupit të strukturuar kriminal por ne e kemi me të dëgjuar se asnjë provë nuk kemi.

Kush e ka parë ndonjëherë gazetarin “proamerikan” Gjergj Zefi tek Ambasada Amerikane të na dërgojë mesazh në Whatsapp. Përndryshe lexojeni deri në fund këtë shkrim.

Flitet se Gjergj Zefi nën direktivat e robqimit Saimir Tahiri (a e shava mirë Kolombo?) merr dokumente nga Interpol Tirana si përshembull rastin e Ylli Ndroqit. Ky rast ka patur një specifikë të veçantë në fakt. Saimiri duke qenë duke mos qenë budalla si Gjergji, gjeti mënyrën, format dhe levat e duhura që e gjithë Shqipëria ta merrte vesh që qëndron ai pas portalit. Të nënshtruarit lexonin në heshtje bëmat e Saje Qorrit nën imazhin e shpifur të Gjergjit.

Kodet mafioze i kanë të ndryshme dhe të ndara sipas rëndësisë që budallai Gjergj dhe robqimi Saje kanë menduar. Ne kishim kodet e “peshkut” dhe mezi po priste Ati Robqimë dhe i “braktisur” që të binim në “rrjetën” e tij. Çuditej At Robqiri si gjithë ky çun me gjithë këtë eksperiencë nuk paska rënë akoma në rrjetë.

Për të mos u zgjatur, portali Pamfleti mezi pret që ju ta hidhni në gjyq. Gjergj Zefi nuk ka as makinë, as prona, as lek në bankë në emrin e tij dhe nuk keni asgjë çfarë t’i merrni në bazë të ligjeve të shtetit shqiptar.

“Kurthi” është se sapo ju hidhni  shkërdhaten Gjergj Zefi në gjyq bythqimi Saimir Tahiri organizon punën me “inteligjicën” dhe rrëmon thellë e më thellë 4, 5, 6 apo sa vite shkon një gjyq në Shqipëri. Ndërkohë juve ju ka dalë shpirti nga lajmet e njëpasnjëshme e detyroheni të paguani gjobën mafiozëve që ju nënshtrojnë. Rroftë REFORMA NË DREJTËSI. RROFTË ALEX SOROS. Nëse nuk i shihni në burg mafiozët, i vraftë Zoti./SHkodraNews

Ja ku i keni gazetarët që nuk lënë njeri pa i hyrë në familje e pa e sharë, se Gjergji organizon punën me poezi për të lidhur krye zorraxhinjtë me nën zorraxhinjtë.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej