Qëlloi me armë në dasmë, shpallet në kërkim nusja

Policia në shtetin indian të Uttar Pradesh është vënë në kërkim të një nuseje, e cila dyshohet se qëlloi me armë zjarri në dasmën e saj.

Një video e shpërndarë në rrjetet sociale tregon gruan duke qëlluar katër herë në ajër ndërsa ishte ulur pranë burrit të saj.

Sipas BBC, policia lokale ka nisur hetimet ndaj gruas, e cila është zhdukur që nga ngjarja.

Të shtënat me armë gjatë dasmave janë të zakonshme në disa shtete të Indisë dhe shpesh herë shkaktojnë lëndime dhe madje edhe vdekje.

Sipas ligjit indian, kushdo që përdor një armë zjarri në mënyrë të pakujdesshme ose gjatë ceremonive festive, duke vënë të tjerët në rrezik, mund të përballet me një dënim me burg ose gjobë.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej