Rama ngacmon Vuçiçin në Bruksel: Lexoni Twitter-in tim, jo propagandën serbe

Gjatë konferencës në Bruksel kryeministri Edi Rama shprehu keqardhje për Samiti I BE-së nuk solli asnjë rezultat pozitiv për hapjen e negociatave për Shqipërinë.

Rama tha se i vjen keq që BE-ja u tregua e paaftë të çlirojë dy pengje Shqipërinë dhe MV nga vetoja bullgare.

Rama tha se nuk është surpriza nga rezultati I Samitit, ndërsa me batutë I bëri thirrje gazetarëve që të lexojnë postimet e Ramës në Twitter dhe jo propagandën serbe.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej