Rea sjell në jetë një djalë, Linda Rama bëhet gjyshe

Rea Xhillari, vajza e bashkëshortes së kryeministrit Rama nga martesa e parë, është bërë nënë. Mësohet se ajo ka sjell në jetë një djalë, dhe lajmi konfirmohet nga të afërmit, detaje të tjera ende nuk kanë dalë.

Rea është vajza e Linda Ramës, nga martesa e saj e parë me pedagogun e Shkencave të Natyrës, Thanas Xhillari. Kështu, Linda Rama është bërë gjyshe për herë të parë dhe vajza e saj nënë e një djali.

Gjatë 9 viteve të qeverisjes së Ramës, Rea ka zgjedhur të qëndrojë larg vëmendjes së publikut dhe rrallë është folur për të në media. E kështu duket se ka zgjedhur që ta kalojë edhe shtatzëninë, duke mbajtur “sekret” edhe emrin e partnerit.

Rea Xhillari ka studiuar jashtë Shqipërisë për arkitekturë dhe zotëron një biznes në Tiranë, një laborator dizanji.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej