Salianji kritika SPAK-ut: Godet ministrat vetëm pasi i shkarkon Rama

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji ka kritika SPAK-un dhe punën e saj, teksa tha se ky institucion nuk është 100% i pavarur.

Në një intervistë për emisionin “Now” në Euronews Albania, ai theksoi se ministrat duhet të goditen kur janë në detyrë dhe jo sapo largohen nga detyra.

Sipas tij fakti që SPAK i godet ministrat në momentin që kryeminsitri Edi Ram i largon nga detyra, sipas tij lë hapësira për dyshime.

Kritika që kam ndaj SPAK është se si ka mundësi që ndërhyrjet bëhen vetëm pasi kryeministri i largon nga detyra. Ku e di kryeministri që largohen nga detyra vetëm ata që goditen nga SPAK. Ku ka drejtësi në vend të  botës që raporton te kryeministri. Unë do them që SPAK është 100% e pavarur kur të godasë ministrat në detyrë.  Koka dha dorëheqjen nga mandati pastaj u arrestua,  Ahmetaj u largua nga detyra pastaj u prek, Tahirin e mbrojtët me mandatin e më pas u godit sapo u largua”, tha ai.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej