“SHBA-ja do të vazhdojë të bashkëpunojë me Shqipërinë”/ Biden “zbret” në Tiranë

Në ceremoninë për 100-vjetorin e marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBA, President i SHBA-së, Joe Biden, përmes një video-mesazhi ka uruar qytetarët shqiptarë.

“Sot Shqipëria dhe SHBA-ja janë aleatë në NATO dhe ne shikojmë në të ardhmen SHBA do të vazhdojë të bashkëpunojë me Shqipërinë për të ndjekur rrugën drejt Bashkimit Europian”, u shpreh Biden.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej