Shkundet Greqia, sa ishte magnituda e tërmetit

Një tërmet me magnitudë 3.3 ballë të shkallës Rihter ka lëkundur vendin fqinj mbrëmjen e sotme rreth orës 22:36 (me orën e Greqisë ).

Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar në Athinë, epiqendra e tërmetit ishte 7 kilometra në perëndim të Amynatio, Follorinë.

Ndërkohë thellësia e tërmetit ishte vetëm 4.5 kilometra, gjë që bëri që lëkundjet e tërmetit të ndihen në Follorinë dhe zonat përreth.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej