Shpallen fituesit, Flamur Noka zgjidhet Sekretar i Përgjithshëm i PD, ja kush u zgjodh për nënkryetar dhe sekretariatet

Ka përfunduar numërimi dhe Flamur Noka është zgjedhur Sekretari i ri i Përgjithshëm i Partisë Demokratike.

Në garë për postin e Sekretarit të Përgjithshëm të PD, ishte Flamur Noka dhe Arben Ristani.  Noka ka siguruar 144 vota, ndërsa Arben Ristani 52.

Në garën për nënkryetarët e partisë, fitues rezultojnë Luciano Boci dhe Oerd Bylykbashi përballë Belind Këllicit dhe Agron Shehajt.

Sekretariatet dhe fituesit:

Sekretariati për Cështjet Zgjedhore, fiton Ivi Kaso

Sekretatiati për Pushtetin Vendor, fiton Ylli Asllani

Sekretariati për të drejtat e njeriut, fiton Bislim Ahmetaj

Sekretariati për Burimet Njerëzore, fiton Ervin Minarolli

Sekretariati për Integrimin Europian, fiton Edmond Spaho

Sekretariati për të perndjekurit Politik, fiton Lorenc Luka

Emigracioni dhe Diaspora, fiton Indrit Hoxha

Organizatat partnere, fiton Megi Balliu

Sekretariati per transparence, fiton Ledina Mandia

Sekretariati per Marredheniet me Publikun, fiton Jola Hysa

Komisioni i Apelimit (Gjykata e Partise), fiton Adriana Kalaja

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej