Shqiptari me 2 grekë rrëmbejnë biznesmenin e njohur i kërkojnë 1 milionë euro dhe…! Ja çfarë i tradhtoi autorët

Një shqiptar dhe dy greke janë arrestuar nga policia spanjolle pasi rrëmbyen për disa orë një biznesmen të huaj në Spanjë.

Mediat raportojnë se ngjarja ka ndodhur të mërkurën, në Benalmádena, Kosta del Sol, kur tre personat dërguan një foto të biznesmenit, të cilit i kishin drejtuar pistoletën në kokë.

Fotoja iu dërgua një miku të tij në Hungari, ku i kërkohej 1 milion euro në këmbim të lirimit.

Çuditërisht brenda vetëm pesë orësh, hetuesit kishin arritur të lironin personin dhe kishin arrestuar autorët e dyshuar.

Duket se për shkak të mungesës së vigjilencës nga rrëmbyesit, biznesmeni ka mundur të dërgojë një fotografi të bërë nga dritarja e vendit ku ai po mbahej.

Fotoja më vonë i lejoi hetuesit të gjenin vendndodhjen e biznesmenit, i cili doli të ishte një vilë e madhe trekatëshe në Benalmádena.

Duke vepruar me shpejtësi, Policia Kombëtare ngriti një operacion të gjerë të përbërë nga pesëdhjetë policë, të cilët rrethuan shtëpinë me qëllim shpëtimin e viktimës dhe arrestimin e autorëve.

Policia hyri në pronë rreth orës 18:00 të ditës së djeshme, ku gjeti dy armë zjarri me municion, njëra me silenciator.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej