“Skandal”/ Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan 4 ditë para zgjedhjeve, Klodiana Lala del me deklaratën e papritur: Një tjetër pikë e errët…

Gazetarja Klodiana Lala teksa po komentonte sot në emisionin ‘Pikat mbi i’ vrasjen  e Pjerin Xhuvanit në Elbasan, 4 ditë para zgjedhjeve të 2019, u shpreh se nga ana e institucioneve nuk ka vullnet për zgjidhjen e kësaj ngjarje.

Lala: Hetimet janë përmbyllur për një pjesë të ngjarjes, Arbër Paplekaj është tashmë i pandehur për vrasjen e Pjerin Xhuxhanit. A ka vullnet për ta zbardhur këtë ngjarje, mendoj se nuk ka, sepse ka pjesë të errëta të kësaj ngjarje. Ne dimë se Arbër Paplekaj qëlloi, por nuk dimë nëse qëlloi i pari apo e qëlluan. Ne nuk dimë për cilat arsye drejtuesit e lartë të policisë lejuan degradim të situatës deri në armë zjarri. Sot që flasim ka kaluar një periudhë e gjatë, dhe ne nuk dimë se cilët janë dy personat që kanë qëlluar në drejtim të Paplekajt dhe mbështetësve të PD, dhe skandali është që policia ka pamje filmike, ka qenë vetë aty, dhe kjo pjesë nuk zbardhet. Cili është interesi i policisë apo prokurorisë për  të mos treguar se cilët ishin.

Një tjetër pikë e errët ka të bëjë me krimin zgjedhor. A është duke hetuar Prokuroria e Elbasanit për një krim të mundshëm zgjedhor?

A është ky krim me mbështetje dhe ndikon politik?! Pa diskutim, sepse ky krim krijoi pasiguri në komunitet, mendoj se  ka ndikuar edhe në rezultatin e zgjedhjeve. Janë tronditur themelet e demokracisë, e ndaj kjo dosje merr një rëndësi të veçantë.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej