SPAK zbarkon me urgjencë në Kukës, ja ç’po ndodh në këto momente

SPAK ka sekuestruar kamerat e sigurisë  në bashkinë e Kukësit pas publikimit të video skandalit ku shfaqet ish-kreu i dorëhequr i bashkisë Safet Gjici teksa kryen mardhënie sekusale me një vajzë.

Hetuesit pritet të verifkojnë të gjitha hyrje daljet e vajzës në ambientet e bashkisë para dhe pas datës 6  qershor, ditë në të cilën rezulton se është rregjistruar edhe videon e bërë publike.

Ndërkohë burime nga SPAK bëjne me dije se,  vajzës që shfaqet në vidion e berë publike i është ndaluar e drejta për të dalë jashtë territorit të shqipërisë.

Kujtojmë se mesditën e 16 Qershorit 2023 u publikua një video-skandal ku shfaqej Safet Gjici duke kryer marrëdhënie seksuale në zyrë, në Bashkinë e Kukësit.

Përmes një shënimi në llogarinë në Facebook, ai njoftoi dorëheqjen dhe foli për një kurth të organizuar nga kundërshtarët. Ai fajësoi vajzën në video, për të cilën tha konfirmoi se kishte pasur një marrëdhënie intime jashtëmartesore.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej