Sulm me armë në paradën e Pavarësisë në SHBA

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë festimeve të Pavarësisë së SHBA-së në Çikago. Mediat raportojnë se ka pasur të shtëna me armë zjarri, ku dyshohet se është qëlluar ndaj pjesëmarrësve.

Vetëm 10 minuta pasi festimet kishin nisur në “Highland Park” janë dëgjuar të shtëna dhe gjithçka është ndërprerë. Raportohet për të paktën një person të vdekur, ndërsa shumë të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej