“Tani duhet të largohen nga Shqipëria”, pedagogia Iris Luarasi habit me deklaratën e papritur: Viktima nuk është Gjici, por…

Pedagogia Iris Luarasi ka komentuar video-skandalin ku shfaqet ish-kryebashkiaku Safet Gjici duke kryer marrëdhënie seksuale me shtetasen Alma.K në zyrën e Bashkisë së Kukësit.

E ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, ai theksoi se në këtë rast viktimat janë familjarët e Gjicit pasi ndihen të poshtëruar në publik.

Mes të tjerash ajo shtoi se ata do të duhet ta kenë të vështirë të dalin në publik. “Në rastin që ata të dy kanë një marrëdhënie seksuale, atëherë viktimat e vetme janë familjarët e Gjicit që në këtë rast, ndihen të përdorur, të tradhtuar dhe patjetër të poshtëruar në publik. Që patjetër duhet kërkuar se kush është personi që e ka hedhur fillimisht videon. Ti mund të ia shkatërrosh jetën një personi po nuk ke asnjë arsye që të ja shkatërrosh jetën familjarëve të tij, që bëhen dy herë viktima. Ata nuk kanë mundësi të dalin më tani në publik, duhet të largohen nga Shqipëria”- tha ajo.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej