Të plagosur me thikë babë e bijë, autori qëlloi edhe ish-pronarin italian që e pushoi nga puna

etaje të reja nga plagosja e trefishtë në një lokal në zonën e Laprakës, në Tiranë.

Mësohet se autori, 40-vjeçari Elton Mergjushi ka qëlluar me thikë shtetasin italian Massimo Sorvillo, bashkëshorten e tij Roxhersa Rrapollari dhe babain e saj Viktor Rrapollari.

Ky i fundit ndodhet në gjendje kritike në Spitaline Traumës, pasi thika i ka preku zemrën.

Sakaq, dyshohet se shkak i plagosjes është bërë shkarkimi nga puna, pasi Mergjyshi punonte në kompaninë e shtetasit italian. Sipas dëshmitarëve, pak çaste përpara ngjarjes, ata kanë patur një debat të fortë verbal.

Autori është ende në kërkim nga policia.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej