Tërmet i fortë godet Italinë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet i fuqishëm ka goditur mesditen e kësaj të enjte Italinë.

Një tërmet me magnitudë 4.8 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në zonën e NNE of Sean Benedetto del Tronto.

Tërmeti ka pasur një thellësi fokale prej 10 km. Dhe duke u fokusuar në 23 kilometra në jug, nga Tronto dhe 76 km nga Percara.  Deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej