Tërmet në Janinë, lëkundjet ndihen dhe në Shqipëri

Një tërmet me magnitudë 4.4 i shkallës Rihter është shënuar mëngjesin e sotmën në Janinë.

Tërmeti ka qenë me epiqendër në veri-veriperëndim të Aetomylitsa dhe thellësia fokale në 13.1 kilometra.

Pas tërmetit 4.4, pasuan dhe edhe dy të tjerë 3.3 Rihter dhe i dyti 3.7. Sakaq, lëkundjen janë ndjerë edhe në Shqipëri. Deri më tani nuk raportohet për të lënduar, apo dëme materiale.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej