Tërmeti me magnitudë 4.7 në Klos, regjistrohen 8 pasgoditje gjatë natës

Tërmeti i magnitudës 4.7 i shkallës Rihter, i cili ndodhi në orën 22:37 minuta të mbrëmjes të së dielës, është pasuar nga pasgoditje me magnitudë më të ulët.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, epiqendra e tërmetit ishte 3 kilometra në jug të Klosit, mbrapa Malit të Dajtit. Lëkundjet janë ndjerë më së shumti në Dibër, Tiranë, Durrës dhe Lezhë.

Në kryeqytet qytetarë të shumtë dolën nga banesat e tyre. Për pak minutash qendra e kryeqytetit u popullua nga automjete të shumta.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej