Tjetër lëkundje tërmeti në vend, ja ku ishte epiqendra

Tjetër lëkundje tërmeti në vend. Sipas EMSC, një tërmet me magnitudë 4 të shkallës rihter është regjistruar në detin Adriatik, 63 km nga Durrësi.

Pasditen e djeshme lëkundje tërmeti u ndjenë në Durrës.

Sipas EMSC tërmeti dje ishte 3.5 i shkallës rihter. Epiqendra ishte 3 km në largësi të Durrësit dhe 30 km nga Tirana, ndërsa thellësia 10 km. Qytetarët kanë raportuar për “BalkanWeb” se lëkundja ka qenë relativisht e fortë dhe ka shkaktuar panik.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej