Tmerr në Korçë! Burri hedh gruan nga shkallët, 55-vjeçarja përfundon në spital: Shkak një gotë vaji

Një ngjarje e rëndë dhune ka ndodhur brenda një familje në Korçë.

Ngjarja ka ndodhur 6 ditë më parë, kur Fatos Mulla ka hedhur nga shkallët e shtëpisë private bashkëshorten e tij, D.Mulla 55 vjeç, duke i shkaktuar thyerje të këmbës së djathtë.

Korrespondentja e Klan News, bën të ditur se bashkëshorti e ka mbajtur 55-vjeçaren në banesë deri ditën e djeshme e më pas e ka dërguar në spital, ku e dhunuara ka treguar se si ka ndodhur ngjarja. Ajo ka thënë se shkak për ngjarjen është bërë një motiv banal, një gotë vaji.

55-vjeçarja ka probleme shëndetësore, ku ka pësuar paralizë dhe vuan nga zemra, pra konsiderohet si person invalid. Ajo ka treguar se bashkëshorti e dhunonte prej kohësh, ndërsa nuk ka guxuar ta denoncojë për shkak të frikës.

E dhunuara ka bërë denoncimin sot para uniformave blu, ndërsa bashkëshorti Fatos Mulla u shoqërua në komisariat për të dhënë deklaratën e tij.

Përgjatë këtyre ditëve, bashkëshorti nuk e ka lejuar të kontaktojë me familjarët e saj, ndërsa bëhet me dije se vajza e vetme e çiftit jeton prej vitesh në Itali.

video ketu

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej