Tregtonte telefona të futur kontrabandë, arrestohet administratori i dyqanit në Tiranë

Një 55-vjeçar është arrestuar ditën e sotme pasi tregtonte telefona që ishin futur kontrabandë në vendin tonë. Policia njofton se sekuestruar 27 aparate celulare ‘iPhone 13 Pro Max’, të dyshuar të kontrabanduar.

55 vjeçari banues në Tiranë u arrestua për veprat penale “Kontrabanda me mallra të tjerë”, “Tregtimi dhe transportimi i mallrave që janë kontrabandë”, “Fshehja e të ardhurave” dhe “Mospagimi i taksave dhe tatimeve”. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej