Tronditëse/ Qëllohet me armë zjarri media e njohur, plumbat gjenden në hollin e ndërtesës

Televizioni amerikan Fox13 është sulmuar ditën e sotme me armë. Një person ka qëlluar me armë drejt ndërtesës së medias paraditën e sotme. Plumbi ka rënë jashtë derës së përparme të hollit të ndërtesës dhe nuk raportohet për të lënduar.

Incidenti shkaktoi evakuimin e ndërtesës dhe policia këshilloi publikun që të shmangte zonën. Sipas raportimeve, i dyshuari i armatosur ndodhej brenda një restoranti hamburgeri aty pranë. Në vendin e ngjarjes është dërguar një ekip i SëAT për të marrë të dyshuarin në mbajtje.

Nuk ishte menjëherë e qartë nëse gjuajtja u qëllua nga brenda apo jashtë stacionit, apo cili mund të ishte objektivi i synuar. Universiteti i Memfisit lëshoi ??një këshillë për studentët dhe fakultetin e tij për t’u strehuar në ambiente të mbyllura. Sipas dëshmitarëve okularë, situata ishte kaotike dhe e tensionuar, me oficerë policie që vërshonin në zonë dhe helikopterë rrotulloheshin sipër.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej