U kallëzuan për fshehje të pasurisë, SPAK kërkon pushimin e çështjes për 7 ish-gjyqtarët: Nuk ka vepër penale

SPAK ka kërkuar pushimin e çështjes ndaj shtatë ish-gjyqtarëve me pretendimin se s’ka asnjë vepër penale ndaj tyre.

Këtë të premte SPAK depozitoi në GJKKO kërkesën për pushimin e çështjes oër shtatë ish-gjyqtarët, Xhezair Zaganjori, Tom Ndreca, Gani Dizdari, Edmond Islamaj, Guxim Zenelaj, Besnik Imeraj dhe Aleksandër Muskaj.

Ish-gjyqtarët e dorëhequr dhe shkarkuar nga vettingu u kallëzuan penalisht nga avokati Fran Dashi për evazion fiskal dhe fshehje pasurie.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej