U shfaqën duke bullizuar një qytetar, procedohen penalisht 3 policët në Korçë

Proedohen penalisht 3 punonjës të komisariatit të Korçës nga Prokuroria e rrethit gjyqësor.

Shkak duket se është bërë një video e publikuar në Tik Tok ku bullizohej një shtetas në kohë pandemie i cili ishte shoqëruar në automjetin e policisë për masat kundër Covid 19.

Sipas burimeve mësohet se i riu ka bërë kallëzim pranë AMP, ku ditën e sotme ka filluar edhe proçedimi penal ndaj policëve. Pritet njoftimi zyrtar nga ana e AMP dhe Prokurorisë Korçë.

Sipas burimeve policët e kanë shoqëruar për mungesën e maskës, dhe më pas e akuzonin për vjedhje të riun. Duke i thënë që ke vjedhur gjithë Korçën, pra është numri 1 që kërkohet për vjedhje.

Gjithë biseda e rregjistruar më pamje, është publikuar pas më tepër se 2 vitesh në rrjete sociale.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej