U vdiq djali 14-vjeçar në Greqi dhe bënë ceremoni mortore në Shqipëri, familja merr lajmin e keq nga grekët

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi disa ditë më parë, ku një familje shqiptare ka humbur djalin 14-vjeçar.

14-vjeçari ishte duke lozur me biçkletë kur ka rënë dhe koka i është përplasur në një shkëmb, ku si pasojë e plagëve ka humbur jetën.

Familja shqiptare ceremoninë mortore e mbajti në vendlindje, ku edhe prehet djali i tyre i ndjerë. Mirëpo përpos tragjedisë që hasi kjo familje ato përballen dhe me një problem tjetër.

Pas ceremonisë mortore familja është nisur për në Greqi, vendi ku jetojnë e punojnë, por që nuk janë lejuar të kalojnë.

Kjo për shkak se nuk kishin rinovuar lejen e qëndrimit në Greqi, ku si duket për shkak të tragjedise nuk kanë mundur të merreshin dhe me letrat.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej