Yuri Kim: Me rëndësi që protesta të jetë paqësore

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Yuri Kim ka reaguar pak para nisjes së protestës së thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha që do të nisë në orën 19:00 para godinës së qeverisë.

Kim shprehet se është e drejta e qytetarëve të protestojnë. Ajo theksoi se me rëndësi është që të zbatohet ligji dhe protesta të jetë paqësore.

“Është e drejta e të gjithë qytetarëve që të protestojnë, me rëndësi është të zbatohet ligji dhe protesta të jetë paqësore”, tha Kim.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej