Bashkia Shkodër paralajmëron bizneset abuzive, ikni se do të bëjmë namin…

Bashkia e Shkodrës dhe kryetari i saj Bardh Spahia...

Velipoja jashtë kontrollit nga Bashkia, privati zapton ku të mundet

Plazhi me i madh ne veri te vendit, Velipoja,...

Berisha merr të shtunën përfundimisht PD Shkodër, ja ç’po ndodh

Te shtunen demokratet e Shkodres jane thirrur ne nje...

Të fundit

Xhelal Mziu: Nuk do të shkoj në protestë për interesin e Berishës, por për qytetarët

Deputeti demokrat  Xhelal Mziu, ka konfirmuar se do të...

Lejoi ndërtimin pa leje duke marrë ryshfet, dënohet me dy vite burg ish polici

Gjykatën e Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin...

Drafti i amnistisë fiskale pritet me ‘shqetësime serioze’ nga Komisioni Europian

Komisioni Europian shpreh shqetësime serioze për draftin e prezantuar...

Jamarbër Malltezi: Liri Berisha jeton veç me pensionin e vet. Kombi ka nevojë për këtë grua të jashtëzakonshme

Jamarbër Malltezi, dhëndri i ish-kryeministrit Sali Berisha i ka...

Më të lexuarat

Arrestohet Taulant Balla, ja çfarë i gjeti policia në banesë

Një efektiv policie në komisaristin Nr.1 në Tiranë është...

Pas pesë vitesh, vendi bëhet me Zonjë të Parë, kush është bashkëshortja e presidentit të zgjedhur

Bajram Begaj është tashmë presidenti i zgjedhur deri në...

Tragjedi, autobusi plot me pasagjerë bie në greminë, të paktën 19 të vrarë

Të paktën 19 persona janë vrarë dhe 14 të...

Konflikt për tokën, babai vret me kallash të birin

Një vrasje e rëndë ka ndodhur rreth orës 18:00...

Tmerr në Shkodër, një person hap zjarr drejt një grupi fëmijësh, plumbi godet lokalin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasdreke në qytetin...

OPINIONE

Politike

Abonohu

Lifestyle
Lifestyle

Ekrani në zi! Kanceri i merr jetën në moshën 40-vjeçares prezantueses së njohur

Prezantuesja, aktivistja dhe blogerja e njohur Dame Deborah James...

Putini i pamëshirshëm: “Ndëshkon” të bijën për ditëlindje

Vladimir Putin ka ndëshkuar vajzën e tij duke e...

Gjinekologia shpjegon rastin e 20-vjeçares që lindi në tualetin QSUT dhe nuk e dinte që ishte shtatzënë

Rasti i 20-vjeçares që iu drejtua urgjencës me shqetësimin...

E bujshme/ Këngëtari i njohur për të gjithë ne dënohet me katër vite burg

Një gjykatë në Stamboll më 19 prill ka dënuar...

RAJONI

Lëkundje të forta tërmeti shkundin tokën, ja ku ishte epiqendra

Greqi nuk po gjen qetësi nga lëkundjet pasi një...

Simboli rus ‘Z’, kudo në Mitrovicën e Veriut në Kosovë

Dragani nga Mitrovica e Veriut, një komunë me shumicë...

23 vite nga thyerja e kufirit shqiptaro – shqiptar: UÇK dhe Beteja e Koshares

Beteja e Koshares më 9 prill 1999, në kuadër...

Çfarë janë ‘Javelin’ dhe ‘NLAW’, armët që Serbia frikësohet se Britania ia ka dhuruar Kosovës

Mediat serbe kanë raportuar se Britania e Madhe është...

Lajm viral

Sporti
sporti

Informohu